Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 37 Guests are viewing this topic.

Vice33

Ce mai fac titanii şi ciclopii de pe meleagurile UMB-ului...? Cum mai decurg lucrările...?

Dominik

#33991
^
Muncesc cu peste 520 de oameni , uite niste poze din zona Mintia – Șoimuș realizate de DRDP Timişoara

https://www.facebook.com/DRDP.Timisoara/videos/vb.294225250940065/414800535549202/?type=2&theater&notif_t=notify_me_page&notif_id=1493288477612670
You're in Steelers Country

Germany

Faine pozele :)

Nu știu când vor termina cei de la UMB, însă cred că vom fi cu toții surprinși plăcut ! Atât calitate, aspect, cât și termen!

rocklee

Am fost azi pe lotul umb .....sunt si ceva noutăți ......

stangabriel

Multumiri anticipate pentru spectacolul ce va urma. Felicitari

Dominik

Rocklee imi deschid o bere de acuma  :cheers:
You're in Steelers Country

rocklee

numai un pic de rabdare pentru ca doar acum am intrat in casa...am statpe santier de pela 13 ...pina pela19.30 ...transpirat si plin de praf ....am si noutati .....

pot sa va spun si demonstrez de ce sa surpat terasamentul  de la nodul ilia intre cele doua pasaje ...cf ...de pe lotul 3 LUGOJ DEVA   >:(

si o noutate pe lotul  pe lotul UMB ....cu privire la devierea dj ...in zona mintia .... :)

Dominik

#33997
Aici la 0:18 un Domn i-i promite ministrului Cuc ca pe lotul 3 la Holdea in 3 zile va avea avizul de la Silva, dar mai e problema cu expropierile

https://www.youtube.com/watch?v=D5r2n2eKF64

You're in Steelers Country

Iceman

Mereu este o placere sa vezi PORTOCALA MECANINA =UMB.......In actiune pe lotul 4 L-D :D

yetiman

Avand in vedere ca CNAIR tot n-a publicat raportul cu situatia de lucrari a lunii aprilie am actualizat graficul cu datele de la  D-l Cuc (cu rosu).



In cazul in care CNAIR va binevoi, totusi sa publice raportul "oficial" am sa fac modificarile necesare.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Dominik

Sunt convins ca pe lotul 4, UMB a mai progresat fata de luna Martie, asta e sigur  :)
You're in Steelers Country

rocklee

#34001
sa incepem cu lotul 3 ...nodul ilia ....aici ma intrebat pe cineva daca pot face poze ...NU NU SI NU ....

la nodul ilia ..se asfalta in sensurile giratori ...si pe bretele

rocklee

#34002
sa auzit aici pe forum ca ....terasmentul intre cele doua pasaje cf ...ar fi cedat .....

motivul a fost  ....a cedat un podet metalic sub greutatea teradamentului.... si sa dus si terasamentul la vale  :(

dar se pare ...ca au gasit si solutia ....au chemat pe zublin sa le dea niste gauri si  sa intareasca un pic ce sa demolat

podetul metalic care a cedat


rocklee

#34003
podetul din partea cealata a terasamentului

laszlo.robert

Oare cedeaza si cele mai mari ,care sunt destinate drumurilor agricole sau drumurilor comunale ?😢