Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 25 Guests are viewing this topic.

Ionut

Mulțumim! Bine ai venit pe forum! Rugăminte: data viitoare împarte setul de poze în mai multe posturi. Pune 8-maxim 10 poze per post. Multumesc!

alexandruduma

Multumesc de primire. O sa le pun cate 10 de acum incolo.

ciprebbe

^^^^^ Straco abea a inceput mai serios, teava aia de apa nu e cu probleme, da fix intr-o pila :))))))
Au inceput dinspre nod pentru ca accesul e usor iar spre C.Turzii au inceput cu dr tehnologic.
Lotul e unul usor 110 000m3 de excavat  si 1.3 milioane m3 umplutura. Structurile nu sunt dificile, vom vedea doua cu tablier metalic si o deschidere max. de 70m. Spre capatul de la C Turzii nu este AC pe 1km si avem gaura de 40m pana la lotul Bechtel.
Tot Straco va executa in nodul C. Turzii si punctul de sprijin pt cnair (un CIC mai mic).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Doua structuri cu deschideri de 70 m? :o Unde mai exact? Doar la podul peste Aries poate... dar care este cealalta structura?

alin_simeriaveche

Ieri dupa ora 16, Straco lucra pana la Chetani. Mai multa activitate se vedea in spre C Turzii

florin74

^^ Supratraversarile DN peste autostrada la Hadareni (sunt in diagonala).
La Luna, peste Aries, parca sunt 4 deschideri

Iceman

Ciprebbe multumim pt filmare .... :cheers:....Asteptam si celelalte filmari :D....Sper sa Straco sa aibe resurse financiare ptr terminarea lotului fara sa tina cont de facturile emise si neplatite la timp de catre CNAIR

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ciprianul

Ce se mai aude de licitatia Suplac Bors?
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

NGC

Se aude ca si aici se insista pe continuarea ei in baza OMT 600 si cel mai probabil in 19 Februarie se vor deschide ofertele.

voicul

Frumoase filmari. TS este foarte profi si pentru mine e la acleasi nivel cu UMB.

realfanady

Sa vedem ... am spus si eu acum cateva luni, ca TS pare sa se alinieze acolo in top langa UMB si Strabag. Si sa nu uitam de Porr. Mie mi s-au parut ok si ei.

TibiV

Hai sa vedem si capatul "celalalt" al A3.
Cel din Bucuresti.

Pe MetrouUsor userul shoppy a preluat toate filmarile API/PUM.
Dar a postat astazi propriile poze de la Popasului/Gherghitei...
Incepem cu Popasului. Grinzile "pe pozitie".

Mergem spre CF800





Schimbare de unghi... De data asta spre Gherghitei...







Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Tot de la shoppy, de data asta Valea Saulei...
Vedere spre viitorul giratoriu de la Gherghitei

Vederei spre Petricani



Colectorul...

... se pare ca este balastat spre Petricani

Pentru cei care doresc "sursa", gasiti pozele aici: https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=323&t=402&p=265475#p265474

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

laszlo.robert

Văd macaralele pe poziție și la Valea Saulei:bănuiesc că săptămâna aceasta vom vedea grinzi ridicate și aici ?