Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Ionut

Va rog nu mai deviati prin balarii. Stiu ca e iarna, ritmul executiei se duce in cap si ne apuca cheful de aberatii, conspiratii si constipatii. Dar chiar si asa, tot trebuie sa discutam ontopic si fara ineptii. Dupa aia va treziti cu mesajele sterse si va suparati pe mine. Tot eu sunt ala rau.

rocklee

#37441
cateva imagini de la Mos NICOLAIE .... O:-)

:o :(

















Powered by API/PUM imgur uploader

dragos76


Ionut

Cei din CNAIR cică nu ei au dat autorizație de construire pentru Holdea, ci MT. :lol:

Criminali, la propriu. Fiecare zi care trece crește riscul unui accident pe DN68A. Nu le pasa. Nu au rușine. Constructorul probabil va opri lucrările până când se semnează aditionalul pentru Holdea si ecoductul 2.

flashu74

Am trecut si eu azi pe la Soimus dar nu l am vazut pe Mos Nicolae. Dar daca mai are poze le asteptam.

cristi5

#37445
Chiar daca Comsa ar termina la Holdea si ar cere devierea traficului pentru a putea continua lucrul (construirea A1 pe locul actualului DN), CNAIR nu ar receptiona probabil pasajul si DN relocat pt ca ar insemna sa recunoasca ca au cerut nodul

Asa ca eu zic ca putem considera LD3 blocat atat timp cat nimeni din CNAIR nu are curajul sa rezolve problema asta. Sau poate vrea MT (domnul ministru) s-o rezolve?

NGC

Quote from: flashu74 on December 06, 2017, 09:55:23 PM
Am trecut si eu azi pe la Soimus dar nu l am vazut pe Mos Nicolae.

Daca tot e Mos Nicolae, sa vedem cadoul de la MT. :lol:



Oare termina de construit mai repede decat UMB? :lol:

rocklee

#37447
PE O VREME MOHORATA RECE SI PLINA DE NOROAIE ...FIFIND LIBER SI SINGUR IN CASA ....AM IESIT  :)

intro vizita pe lotul 4 umb ...sa vad ce mai fac prieteni nostri....UMB...erau liberi de MOS NICOLAIE ...si am putut sa vad ce au facut pana acum de la ultima vizita ....


la nodul soimus ...au continuat sa aduca materiale sus pe viaduct ...au terminat de turnat culea [culeile] viaductului ...dinspre ilia

la dealul cu lilieci au continuat sapaturile ...la viaductul 2 dealul cu lilieci ...sau cam oprit din sapat ...la relocrea electrica....se ridicau ultimile  fire ...o noutate ar fi ca nu sau ridicat 4 stilpi ...ci 6 stalpi ... :)

am facut pentru prima oara o vizita pe pasajul de langa halda de steril care are pereche ......pasajul drumului judetean relocat ....sa inaintat cu relocarea tevilor ...am imagini in direct cu ultimile suduri  :D

am cateva imagini superbe de la viaductul branisca ....citeva imagini de la pescarie ...... si imagini de la zidurile de la cariera bretea muresana .....

la intoarecere am facut cateva poze la sapaturile din deal....unde in cateva zile de la ultima vizita ..am vazut ceva progres ...in zonele din capetele dealului ...din pacate imaginile au iesit cam ....prost...pentru ca ma prins ...noaptea .... :(

si acum imaginile ...si like.... :D

rocklee


rocklee


rocklee

 :D :D

imagini cu relocarea tevilor de langa baraj ...si lucrarile aferente ...

















imagini cu ultimile suduri ...









Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

imagini la prima vizita de pe pasajul ..pe sub care sunt trecute tevile de la halda de steril ..












Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee