Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 17 Guests are viewing this topic.

adiarc

eu voi fii super multumit,daca acest lot va fii finalizat de UMB.Uitandu-ma ,inca odata ,la ce trebuie facut,am inca dubii f.f serioase.

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dr4qul4

Daca legea le permitea aditionale de 20% din valoarea estimata, nu din cea licitata, atunci mai aveau o sansa. Asa, la cate probleme au avut, pot primi doar maruntis pentru foarte multe neprevazute.
Ar fi o salvare. Din ce vad in proiect, au inca 2 treceri ale DN76 dupa Soimus pana la intersectia cu DJ706A. Acolo sa reloce DN76 si sa vina cu autostrada in locul lui, si sa ramana doar ultimul viaduct (cel peste CF si DJ706A).

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

luc

Din cate stiu DN76 e reabilitat pe fonduri si nu se pot atinge de el...

NGC

#33423
^^^ Nu se mai fac alte modificari. S-ar face doar daca chiar ar aparea undeva situatii exceptionale, dar mai bine sa nu apara.
Altfel ar trebui un nou PT, o noua revizuire a AM si o noua AC, si am mai vorbi si in 2019 despre lot.

rocklee

#33424
am fost azi intro vizita blizz...pe lotul 4 ...cariera bretea muresana ....am crezut ca se muncese dar era salaba miscarea

vedere spre ilia

vedere spre deva


stalpul cu probleme


rocklee

ceva miscare la relocrea drumului de la cariera ...

rocklee

se lucra si la relocarea drumului comunal 147c boz





rocklee

relocarea drumului judetean 706a in zona viaductului branisca



o haita de dulai erau pe urma mea  :D


rocklee

in zona pasajuluiera o foreza ...ZUBLIN.. :)


rocklee

terasament in zona muresului

se lucra si la zidul de sprijin ceva betonari se pare


reed

 :gj: Multumim Rocklee !Poze superbe ca de obicei.  :cheers: Un pahar de benzina virtuala pentru tine

TibiV

rocklee,
ai terminat ?

Parca nu obisnuiesti sa termini asa brusc...  :o
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


rocklee

merge netul rau de tot ...

cateva imagini cu pasjul relocari dj 706a si zidul de sprijin ...la pasaj se lucreaza la fierul beton pentru placa de beton , iar la zidul de sprijin se toarna beton la fundatie sise pune piatra sparta pentru drenaj ...




rocklee

pasajul de la DC boz tarnavita ... :)