Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

gdo

Teo zona din apropiere de calea ferata, mentionata de tine este pe lotul 1. Lotul 2 incepe din spate de la Astoria. ;)

ciprebbe

S-au anuntat lucrarile pt relocarile LEA de pe lotul4?  Au demarat si apar stalpi noi(inca la sol).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Bulwyn

@ciprebbe: 2 postari pe a3 si a10...ai iesit la "plimbare"? 😉

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


elion

Până vor veni cu drona sau avionul am urcat eu dealul Ciumbrudului















elion

#6754
Podul Rădeşti











Spre DJ-142L







dr4qul4

Ma uit la podul temporar de la Radesti si nu pot sa nu remarc cat de diferit e de celelalte. Mai ales acum ca vine primavara, Muresul ar trebui sa se umfle si nu cred ca e nevoie de o viitura prea mare ca sa disloce tuburile.
Pe de alta parte...nici greu de refacut nu va fi.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

elion

#6756
Zona pârâul Secădașe







Zona podului Sâncrai







ciprebbe

Quote from: Bulwyn on March 19, 2017, 01:45:53 PM
@ciprebbe: 2 postari pe a3 si a10...ai iesit la "plimbare"? 😉

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Pe A3 da(inspectie doar de la sol, a plouat), pe A10 inca nu ( insa vin vesti si de acolo).
Filmarile aeriene pe A10 si A1 mai intarzie putin pentru a vedea avansul fata de finalul anului trecut. Am inceput pe A3 unde erau semne ca s-a lucrat peste iarna (Strabag), vom continua.
Stiu ca toata lumea e curioasa de cum se lucreaza, dupa atata hibernare, insa pentru a nu arde aiurea combustibilul am vrea sa surprindem si ceva progres.
Vor urma 8 luni in care API va incerca sa faca lunar supravegherea santierelor, sper sa ne tina timpul si bugetul.

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

elion

#6758
Între valea Aiudului şi DJ-107E















Atila60

elion Felicitari din partea mea.10


TibiV

@elion,
exceptional !

Iar poza asta este din categoria celor care starnesc discutii de genul "ce curbe stranse are autistrada"...
Quote from: elion on March 19, 2017, 02:11:02 PM

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Iceman

Superb Elion......Multumim :cheers: :cheers:.....TS lucreaza frumos!!

Bulwyn

Cheers elion. A10 are o "echipa" numeroasa si f activa. Ceeace poate numai sa ne bucure cu updateuri frecvente si de calitate. Keep it up 👍

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Granata06

Felicitari Elion...Observ ca cei de pe lotul II la podete folosesc numai tabla zincata, in timp ce cei de pe lotul III au folosit in proporitie de 90 % prefabricate din beton. Interesant cum pe atatea loturi, atatia proiectanti.